Ostatnie komunikaty:

Cz
Lis
15
2018
Śr
Paź
31
2018
Śr
Wrz
12
2018
12 wrzesień 2018
Wt
Lip
24
2018

dotacja

TA STRONA UŻYWA COOKIES. Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuje pliki cookies tej witryny.

EU Cookie Directive Module Information

Oferta specjalna!

Cudowny zakątek Warmii!
Wspaniała okolica:
cisza, spokój!

15 minut samochodem
do centrum Olsztyna!

>>Sprawdź aktualną ofertę<<

TA STRONA UŻYWA COOKIES. Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuje pliki cookies tej witryny.

EU Cookie Directive Module Information

emapa

TA STRONA UŻYWA COOKIES. Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuje pliki cookies tej witryny.

EU Cookie Directive Module Information

Korzystamy z dofinansowania…

WFOSiGW-z-napisem-200px

„Uporządkowanie gospodarki
wodno-ściekowej
w Gminie Gietrzwałd etap I”

TA STRONA UŻYWA COOKIES. Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuje pliki cookies tej witryny.

EU Cookie Directive Module Information

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Polityka Prywatności   

Serwis nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w plikach cookies.
    Pliki cookies (tzw. ciasteczka) stanowią dane informatyczne, w szczególności pliki tekstowe, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i przeznaczone są do korzystania ze stron internetowych Serwisu. Cookies zazwyczaj zawierają nazwę strony internetowej, z której pochodzą, czas przechowywania ich na urządzeniu końcowym oraz unikalny numer.
    Podmiotem zamieszczającym na urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu pliki cookies oraz uzyskującym do nich dostęp jest operator Serwisu.
    Pliki cookies wykorzystywane są w celu:    1) Dostosowania zawartości stron internetowych Serwisu do preferencji Użytkownika oraz optymalizacji korzystania ze stron internetowych; w szczególności pliki te pozwalają rozpoznać urządzenie Użytkownika Serwisu i odpowiednio wyświetlić stronę internetową, dostosowaną do jego indywidualnych potrzeb    2) Tworzenia statystyk, które pomagają zrozumieć, w jaki sposób Użytkownicy Serwisu korzystają ze stron internetowych, co umożliwia ulepszanie ich struktury i zawartości    3) Utrzymanie sesji Użytkownika Serwisu (po zalogowaniu), dzięki której Użytkownik nie musi na każdej podstronie Serwisu ponownie wpisywać loginu i hasła
    W ramach Serwisu stosowane są następujące rodzaje plików cookies:    1) niezbędne pliki cookies, umożliwiające korzystanie z usług dostępnych w ramach Serwisu, np. uwierzytelniające pliki cookies wykorzystywane do usług wymagających uwierzytelniania w ramach Serwisu    pliki cookies służące do zapewnienia bezpieczeństwa, np. wykorzystywane do wykrywania nadużyć w zakresie uwierzytelniania w ramach Serwisu;    2) wydajnościowe pliki cookies, umożliwiające zbieranie informacji o sposobie korzystania ze stron internetowych Serwisu    3) funkcjonalne pliki cookies, umożliwiające zapamiętanie wybranych przez Użytkownika ustawień i personalizację interfejsu Użytkownika, np. w zakresie wybranego języka lub regionu, z którego pochodzi Użytkownik, rozmiaru czcionki, wyglądu strony internetowej itp.;    4) reklamowe pliki cookies, umożliwiające dostarczanie Użytkownikom treści reklamowych bardziej dostosowanych do ich zainteresowań.
    W wielu przypadkach oprogramowanie służące do przeglądania stron internetowych (przeglądarka internetowa) domyślnie dopuszcza przechowywanie plików cookies w urządzeniu końcowym Użytkownika. Użytkownicy Serwisu mogą dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących plików cookies. Ustawienia te mogą zostać zmienione w szczególności w taki sposób, aby blokować automatyczną obsługę plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej bądź informować o ich każdorazowym zamieszczeniu w urządzeniu Użytkownika Serwisu. Szczegółowe informacje o możliwości i sposobach obsługi plików cookies dostępne są w ustawieniach oprogramowania (przeglądarki internetowej).
    Administrator Serwisu informuje, że ograniczenia stosowania plików cookies mogą wpłynąć na niektóre funkcjonalności dostępne na stronach internetowych Serwisu.
   Tego w PKP jeszcze nie było!

Co prawda przez malowniczą gminę Gietrzwałd przebiega linia kolejowa i pociągi zatrzymują się na stacjach w Naterkach, Unieszewie i Biesalu, ale w samej stolicy gminy nie ma dworca. Nie stoi to wcale na przeszkodzie, by Gietrzwałd nie miał swojego pociągu. Samorządowcy postanowili to uczcić w zupełnie nietypowy sposób i zorganizowali na pokładzie pociągu sesję rady gminy.

Wszystko zaczęło się od trzeciej edycji ogólnopolskiego plebiscytu zorganizowanego latem przez PKP Intercity. Partnerami tej akcji byli wojewodowie, którzy zaproponowali nazwy kojarzące się ze swoimi regionami i odwołujące się m.in. do historii, kultury, znanych miejsc i wybitnych postaci. Wojewoda Artur Chojecki jako jedną z propozycji podał między innymi właśnie Gietrzwałd, a Internautom ta propozycja spodobała się najbardziej. „Gietrzwałd” zyskał 5987 głosów, zostawiając daleko w tyle "Grunwald" (2393 głosy) i "Niegocin" (398 głosów).

10 grudnia 2017 pociąg „Gietrzwałd” relacji Olsztyn – Zielona Góra wyruszył po raz pierwszy w trasę. Jest jednym z 16 pociągów w kraju, którym nazwy wybrali Internauci.

- Pociąg noszący nazwę „Gietrzwałd” to super promocja dla naszej gminy – mówi Anna Otta, przewodnicząca rady gminy – ale by spotęgować efekt postanowiliśmy, jako radni, zorganizować coś, co dodatkowo rozsławi naszą gminę. Wpadliśmy na pomysł przeprowadzenia na pokładzie jadącego pociągu sesji rady gminy. Wójt i urząd chętnie włączyli się w akcję.

- Mieliśmy dużo akcji pasażerskich, graliśmy np. w planszówki w pociągu, czytaliśmy książki w związku z akcją Narodowe Czytanie. Natomiast takie wydarzenie jak sesja rady gminy w pociągu jest na pewno czymś wyjątkowym - powiedziała PAP Anna Zakrzewska z biura prasowego PKP Intercity.

Podczas sesji rady gminy zwyczajowo obecny jest wójt, skarbnik i kierownicy referatów. Na widowni często obradom przysłuchują się mieszkańcy, lokalni liderzy. Nie inaczej miało się odbyć na pokładzie pociągu. Co istotne cała podróż nie była obciążeniem dla budżetu gminy, ponieważ wszyscy uczestnicy finansowali przejazd z własnych środków.

- Każdy mógł wziąć udział w akcji – mówi Dorota Grzeszczuk, Kierownik Referatu Rozwoju Gospodarczego – zaproszenie do wspólnej podróży zostało opublikowane na stronie internetowej i Facebooku Urzędu Gminy. Dziękuję wszystkim, szczególnie sołtysom i mieszkańcom, którzy poświęcili swój prywatny czas i pieniądze, by promować naszą gminę. Dobrym duchem wyprawy czuwającym nad naszym komfortem i bezpieczeństwem był radny Grzegorz Rupiński, na co dzień pracujący w PKP Intercity.

I tak 19 stycznia o godzinie 9.30 pociąg „Gietrzwałd” ruszył z przedstawicielami gminy na pokładzie. Organizacja sesji miała charakter symboliczny i polegała na wznowieniu obrad przerwanych dzień wcześniej. Wznowienie zapowiedziano na godzinę 10.00. Przewodnicząca rady Anna Otta gwizdkiem konduktorskim wznowiła obrady – dokładnie ostatni przewidziany na trzydziestą czwartą sesję punkt, sprawy różne – gdy pociąg mijał Ostródę.

- Świetnym pomysłem koleżanek było wyjście do podróżnych – mówi Agnieszka Zabłocka, Kierownik Referatu Rozwoju Społecznego i Promocji – zaglądałyśmy do przedziałów pytając podróżnych, czy wiedzą, jak nazywa się pociąg, którym jadą. Zdecydowana większość udzielała prawidłowej odpowiedzi, co nas bardzo cieszyło. "W nagrodę" otrzymali od nas Gietrzwałdzkie kròwki. Dostaliśmy je na drogę od Sanktuarium. Przewodnicząca Anna Otta opowiadała pasażerom o sesji, która właśnie odbyła się w ostatnim wagonie i zapraszała do odwiedzania naszej gminy.

- Podczas tego spaceru po pociągu spotkałyśmy Posła Jakuba Rutnickiego, zastępcę Przewodniczącego Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki - mówi Anna Otta - Głównym tematem naszej rozmowy była możliwość pozyskania dofinansowania na budowę sali gimnastycznej w Sząbruku.

- Jeden z dziennikarzy na dworcu zapytał mnie, czym jest dla mnie nazwa Gietrzwałd dla pociągu – mówi wójt Jan Kasprowicz – Odpowiadam, że to nie tylko zaszczyt i nobilitacja dla naszej niewielkiej gminy, ale także docenienie tego, gdzie odzyskanie niepodległości się zaczynało. Szczególnie teraz w zbliżającą się setną rocznicę odzyskania niepodległości należy podkreślić, ile Gietrzwałd znaczy nie tylko dla regionu, ale dla całego kraju.

TA STRONA UŻYWA COOKIES. Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuje pliki cookies tej witryny.

EU Cookie Directive Module Information

Aktualności:

STYPENDIA 1

 

TA STRONA UŻYWA COOKIES. Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuje pliki cookies tej witryny.

EU Cookie Directive Module Information

facebook logo

TA STRONA UŻYWA COOKIES. Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuje pliki cookies tej witryny.

EU Cookie Directive Module Information

ludki 250

TA STRONA UŻYWA COOKIES. Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuje pliki cookies tej witryny.

EU Cookie Directive Module Information

TELEFON ALARMOWY
500 804 600

 

SMS OD GMINY
799 448 105

w treści wpisz nazwę sołectwa
(bez polskich znaków)

TA STRONA UŻYWA COOKIES. Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuje pliki cookies tej witryny.

EU Cookie Directive Module Information

BIP

TA STRONA UŻYWA COOKIES. Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuje pliki cookies tej witryny.

EU Cookie Directive Module Information

nkgt-web-banner-01

TA STRONA UŻYWA COOKIES. Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuje pliki cookies tej witryny.

EU Cookie Directive Module Information

TA STRONA UŻYWA COOKIES. Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuje pliki cookies tej witryny.

EU Cookie Directive Module Information
Urząd Gminy w Gietrzwałdzie - All Rights Reserved
GIETRZWAŁD - GMINA PEŁNA CUDÓW
2012 © szatko

TA STRONA UŻYWA COOKIES. Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuje pliki cookies tej witryny.

EU Cookie Directive Module Information

TA STRONA UŻYWA COOKIES. Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuje pliki cookies tej witryny.

EU Cookie Directive Module Information