Przejdź do treści strony

Wyszukiwarka

Search form
Treść strony

670-lecie Gietrzwałdu

Świętujemy cały rok!

 

Jesień nie musi być nudna. Zwłaszcza w roku obchodów 670-lecia Gietrzwałdu. Kolejne propozycje na świętowanie tych wyjątkowych urodzin.

 

Minęły wakacje i choć lato jeszcze delikatnie tli się na kartach kalendarza to możemy nieco powspominać. Mamy za sobą intensywny czas imprez wiosennych, letnich atrakcji a rok mamy wyjątkowy bo jubileuszowy. 670-lat które w tym roku obchodzi Gietrzwałd, to nie lada wyzwanie. Dlatego już pod koniec 2021 roku rozpoczęliśmy wspólne planowanie. Czy udało się zrealizować zamierzone cele…..popatrzmy. 🤓

Jednym z sukcesów tego roku jest zawiązanie się Społecznego Komitetu Organizacji 670-lecia Gietrzwałdu. Grupa energicznych mieszkanek wsparta sąsiadami i rodzinami podjęła się współpracy z Urzędem a także realizowała własne inicjatywy. Ale po kolei.

✅19 maja czyli dokładnie 670 lat od lokowania wsi Gietrzwałd obyła się uroczysta sesja Rady Gminy Gietrzwałd. Uroczystość miała miejsce w Centrum Kulturalno-Biblioteczne w Gietrzwałdzie. Zaproszeni goście składali naszym mieszkańcom najlepsze życzenia. Odbył się również niezwykle ciekawy wykład historyczny profesora Stanisława Achremczyka.

✅28 maja z Centrum Jakubowego w Olsztynie ruszył przemarsz szlakiem Św. Jakuba. Piechurom towarzyszył Św. Jakub . Organizatorem przemarszu była Izabela Karpinska nasza miejscowa przewodniczka, członkini wspomnianego Komitetu.

✅ 29 maja odbyły się główne obchody 670-lecia Gietrzwałdu. Pomimo naprawdę trudnych warunków pogodowych(🌂🌧🌧🌧) w Ogrodach Gietrzwałdzkich zgromadziło się niezwykle dużo mieszkańców i gości aby wspólnie bawić się na festynie rodzinnym. Zabawie towarzyszył Kiermasz Pełen Cudów i Olimpiada Sportowa oraz Senioriada. Wójt Jan Kasprowicz odsłonił pamiątkową tablicę. Głównym Organizatorem zabawy był Urząd Gminy w Gietrzwałdzie.

✅ Dzięki pomysłowości i zaangażowaniu Społecznego Komitetu Organizacyjnego Gietrzwałd wzbogacił się o kolejne „cuda”. Piękne deskale autorstwa Arkadiusz Andrejkow zdobią trzy stodoły we wsi. Dziś już wiemy, że jest to ogromna atrakcja dla odwiedzających i mieszkańców.

✅Na parkingu górnym w Ogrodach Gietrzwałdzkich powstała ciekawa wystawa zewnętrzna zdjęć Gietrzwałdu. Jest to jeden z pierwszych punktów odwiedzanych przez turystów.

✅2 lipca na scenie gietrzwałdzkiego amfiteatru gościł Stanisław Sojka. Piękny koncert przygotowany przez Centrum Kulturalno-Biblioteczne w Gietrzwałdzie zgromadził tłumy w Ogrodach Gietrzwałdzkich. Zanim jednak w ogrodach pojawili się widzowie, zajechali tam rowerzyści biorący udział z jubileuszowej grze terenowej "Orientuj się w Gminie Gietrzwałd" Rowerowa Warmia.

✅ Jak by tego było mało, tuż po koncercie obyła się Potańcówka Strażacka przygotowana przez Komitet Organizacyjny wsparty aktywnymi mieszkańcami i OSP Gietrzwałd. Wiemy, że apetyt organizatorów rośnie, dlatego szykujcie się do kolejnej wspaniałej zabawy już za rok. Cieszymy się z tego sukcesu i z tego że mogliśmy choć odrobinę pomóc organizatorom.

✅ To był niezwykle emocjonujący weekend. 3 lipca w Ogrodach Gietrzwałdzkich zagościły zespoły ludowe. Śpiew i taniec gościły na deskach amfiteatru do późnych godzin popołudniowych. 💃🕺Tuż obok tętnił życiem Kiermasz Pełen Cudów. Organizatorem wydarzenia byli: Warmińsko-Mazurska Izba Rolnicza, Gmina Gietrzwałd - Urząd Gminy w Gietrzwałdzie oraz Zespół Pokolenia i Stowarzyszenie Piękny Most z Sząbruka.

✅W ramach obchodów pod koniec lipca obyła się Eskapada Jakubowa szlakiem św. Jakuba. W partnerstwie z Miasto Olsztyn i Gietrzwałd atrakcje i wydarzenia stworzyliśmy sportową zabawę, którą na pewno będziemy powtarzać.

✅ W trakcie całych wakacji na terenie Gietrzwałdu i Gminy odbywały się bezpłatne atrakcje prowadzone przez wolontariuszy. Można było zwiedzić Izbę Muzealna w Gietrzwałdzie z kustoszem Małgorzata Żurańska, posłuchać bajek czytanych przez Julitę Chmielewską, zwiedzić muzeum Maszyn Rolniczych w Naterkach ze Zbigniew Kukuć, odbyć wędrówkę z przewodnikiem po cudownych zakątkach Arboretum w Kudypach oraz odbyć pasjonujący spacer po Gietrzwałdzie z Izabela Karpinska.

Jak widać lista zrealizowanych wydarzeń jest długa. Kto dotrwał do końca dowie się, że…

Na jesień planujemy jeszcze turniej szachowy, szkoła przygotowuje przedstawienie a wiemy również, że Komitet Organizacyjny też szykuje ciekawy projekt.

Wypatrujcie wieści.

 

 

Lipiec :)

✅Koncert Stanisława Sojki a potem wieczorna potańcówka strażacka organizowana przez Społeczny Komitet Organizacyjny. Gra terenowa "Orientuj się". Szykujcie się bo jest co robić tego dnia!

✅Festiwal Kultur Warmia, Mazury, Powiśle wraz z Kiermaszem Pełnym Cudów i strefą dla dzieci.

Zgłoszenia kapel pod linkiem⤵️

https://www.facebook.com/WMIROL/posts/pfbid02EN8oWFSADqsAmSbNfYCrKcm3Gh1U1eLhbbLG5cn4zbWRjHLPFtxu2Nd1RhuPTdmGl

Serdecznie zapraszamy też wystawców chętnych do wystawienia się 3 lipca na Kiermaszu Pełnym Cudów!

Zgłoszenia pod numerem telefonu 895241909 do 23 czerwca 2022r.

✅19 maja czyli dokładnie 670 lat od lokowania wsi Gietrzwałd odbędzie się uroczysta sesja Rady Gminy Gietrzwałd.

✅28 maja o 8.00 z Centrum Jakubowego w Olsztynie (wejście od ul. Pieniężnego) startuje przemarsz szlakiem Św. Jakuba. Wiemy że piechurom będzie towarzyszył Św. Jakub 😊

Zgłoszenia na tą wyjątkową wyprawę należy dokonać mailowo: warmia.info@gmail.com.

Więcej informacji tutaj ⬇️

https://www.facebook.com/103870257986847/videos/3262055217357497/

✅29 maja od 10.00 zaczynamy główne obchody! 670-lecie Gietrzwałdu będziemy świętować podczas festynu rodzinnego!

Co nas czeka?

🟢Odsłonięcie pamiątkowej tablicy oraz wspólne zdjęcie mieszkańców. Stoiska edukacyjne.

🟢Kiermasz Pełen Cudów a na nim pyszności domowej roboty i cuda ręcznie wykonywane.

🟢Olimpiada sportowa dla rodzin pod okiem gminnych nauczycieli wychowania fizycznego.

🟢Senioriada przygotowana przez Klub Seniora z Biesala. No ciekawe, kto dalej rzuci patelnią.

🟢Dmuchańce i skakańce dla dzieci.

🟢Animacje dla małych i dużych.

🟢Wiele innych atrakcji.

Nikt nudzić się nie będzie.

Dzięki pomysłowości i zaangażowaniu Społecznego Komitetu Organizacyjnego Gietrzwałd atrakcje i wydarzenia do tej pory w ramach obchodów Gietrzwałd wzbogacił się o kolejne „cuda”. Piękne deskale autorstwa Arkadiusz Andrejkow zdobią trzy stodoły we wsi. Dziś już wiemy, że jest to ogromna atrakcja dla odwiedzających i mieszkańców.

Montujemy też ostatnie świeże witacze i banery okolicznościowe.

Ale to oczywiście nie wszystko. Na kolejne miesiące szykujemy wiele atrakcji❗️

Zapraszamy do udziału w wydarzeniach ❗️

 

Banner Unii Europejskiej

Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
Drukuj