Przejdź do treści strony

Wyszukiwarka

Search form
Treść strony

Transport DOOR-TO-DOOR

Door-To-Door nadal dostępny dla mieszkańców.

31 stycznia 2024 r. skończyła się trwałość projektu: „Indywidualne usługi door-to-door dla mieszkańców Gminy Gietrzwałd”

Po analizie zapotrzebowania na dalsze tego typu usługi społeczne oraz po konsultacji z GOPS projekt będzie realizowany ze środków Gminy Gietrzwałd do końca 2024 roku.

Przejazdy będą nadal bezpłatne dla użytkowników.

Przejazdy realizowane są w godzinach 7.00-9.30, są to kursy stałe z terenu gminy do Olsztyna – 6 osób z niepełnosprawnościami jest przewożonych codziennie na Warsztaty Terapii Zajęciowej oraz do Środowiskowego Domu Samopomocy w Olsztynie, w godzinach 13.00-15.00 osoby te są przewożone z Olsztyna do miejsc zamieszkania. Dzięki naszej usłudze mogą pomimo swoich ograniczeń korzystać z dedykowanych zajęć.

W godzinach 9.30 – 13.00 są realizowane kursy indywidualne lub w mniejszych grupach głównie przewóz osób do ośrodków zdrowia na wizyty kontrolne, rehabilitacje, badania lekarskie w Olsztynie, w Biesalu lub w Gietrzwałdzie.

Zakupiony samochód jest zatem w pełni wykorzystywany.

W 2023 roku z projektu skorzystało 41 osób w tym 28 osób posiadających orzeczenie o niepełnosprawności. Są to osoby w wieku od 20 do 92 lat, z różnych miejscowości na terenie gminy.

Osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich, z niepełnosprawnościami intelektualnymi, chore przewlekle. Projekt pozwolił tym osobom na samodzielność, a ich opiekunom, rodzinom ułatwił opiekę nad tymi osobami (mogą podjąć pracę, nie musza brać urlopów by pójść z rodzicem/ dzieckiem do lekarza).

To co nas szczególnie cieszy to fakt, że pierwotnie przywidywaliśmy, iż projekt będzie skierowany dla 30 osób a faktyczne wsparcie uzyskało ponad 40 osób.

Nowe zarządzenie w sprawie przyjęcia regulaminu świadczenia usług transportowych door - to - door przez Gminę Gietrzwałd w 2024 roku. 

Zarządzenie

 

 

Banner Unii Europejskiej

Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
Drukuj