Przejdź do treści strony

Wyszukiwarka

Search form
Treść strony

Transport publiczny

Rozkład jazdy od 01.09.2021 r. (powrót do rozkładu sprzed wakacji)

1 lutego 2021 roku w Gminie Gietrzwałd został uruchomiony transport publiczny. Gminna komunikacja zapewnia swobodne przemieszczanie się nie tylko po całej gminie, ale również sprawny i komfortowy dojazd do Olsztyna.
Operatorem komunikacji zbiorowej jest firma Inter-Trans Krzysztof Kobus z Dobrego Miasta.
Wprowadzony transport publiczny w dużej mierze finansowany jest ze środków Wojewody Warmińsko-Mazurskiego w ramach Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych o Charakterze Użyteczności Publicznej. 
Na liniach gminnych oznaczonych symbolem G obowiązują bilety miesięczne i jednorazowe. Bilety miesięczne uprawniają do przejazdów gminną komunikacją zbiorową na wszystkich liniach, których organizatorem jest gmina Gietrzwałd. Sprzedaż biletów prowadzą kierowcy Operatora.
Uwaga - dzieci szkół ponadpodstawowych zobowiązane są do zakupu biletów miesięcznych lub jednorazowych. Dzieci szkół podstawowych będą miały zakupione bilety miesięczne przez placówki oświatowe. Obowiązkiem dziecka będzie konieczność posiadania biletu podczas jazdy autobusem.
Jednocześnie zapewniamy, że takie rozwiązanie transportowe jest w pełni zgodne z obowiązującym prawem (Prawo oświatowe z dnia 14 grudnia 2016 r. Dz. U. z 2021 r. poz. 1082) w zakresie dowozu dzieci do szkół.
Prosimy o zapoznanie się z załączonymi rozkładami linii. Prosimy o zwrócenie uwagi na nazwy linii oraz lokalizację przystanków. Oferowane kursy autobusowe będą realizowane w dni robocze szkolne.
 

 

    Banner Unii Europejskiej

    Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
    Drukuj